-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Levice bez zelených idejí

12. října 2011
[Česká republika]

Zelený kruh nedávno zveřejnil výsledky svého sledování poslankyň a poslanců: monitoroval, jak hlasují o ekologických zákonech. Za roční období od června 2010 hodnotil hlasování pěti zákonů.

Nejlépe si vedla strana TOP 09 a Starostové, jejíž poslanecký klub hlasoval ze 70 procent ve prospěch ochrany životního prostředí. Na druhém místě jsou Věci veřejné se 66 procenty a na třetím ODS s 51 procenty. Nejhorší stranou se stala ČSSD se svými 19 procenty.

Antiekologický postoj ČSSD je udivující, například v Německu mají zelení a oranžoví k sobě velice blízko. Možná je to důsledek ideové rozpolcenosti naší sociální demokracie. Na jedné straně chce být otevřená novým myšlenkám, vstřícná k mnohým sociálním skupinám a demokratická, na straně druhé vykazuje znaky uzavřenosti, klientelismu a ideové prázdnoty spojené s hrabivostí.

A pokud její „nejzelenější“ osobou má být stínový ministr životního prostředí a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, jenž je za své výroky proti obráncům lesa na Šumavě horkým kandidátem ankety Zelená perla 2011, pak se asi nelze divit, že tato strana nejenže odpuzuje ekologicky smýšlející voliče, ale její poslanecký klub hlasuje děsivě bídně.

Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00

Související odkazy: 

Časopis A2

[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-