na hlavní stránku
        domů


AKTUALITY

JAK SE PŘIPOJIT

PŘEHLED AKCÍ

SMYSL DNE BEZ AUT

AUTEM NEPOJEDOU...

TISKOVÉ ZPRÁVY

MINULÉ ROČNÍKY

ODKAZY

Děti Země
Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 48/50, 602 00 Brno
tel/fax: 545 210 393
mobil: 603 574 289
e-mail: dz.brno@ecn.cz

Den bez aut v ČR - 22. září 2006

Čtrnáctý ročník vyhlašují Děti Země,
partnery jsou České dráhy, a. s. a Správa železniční dopravní cesty, s. o.


Deset nápadů, jak se ke Dni bez aut připojit

( ----> všechny materiály ke stažení zde <---- )

1) Přidejte se k nám a podpořte petiční výzvu NECHTE AUTO DOMA.

2) Informujte o výzvě a Dni bez aut své známé posláním e-mailu s jejím textem.

3) Napište si o plakát, tím pomůžete k větší propagaci Dne bez aut. Plakát vypadá podobně jako úvodní stránka Dne bez aut. Na e-mailovou adresu dz.brno@ecn.cz napište potřebný formát (A2, A3, A4), počet kusů a adresu, na kterou Vám mají být plakáty zdarma zaslány. Volné místo nad logy sponzorů je určeno pro vyplnění přehledu akcí, které jsou ve vašem městě v rámci DBA pořádány.

4) Napište si o barevnou samolepku o velikosti 6 x 12 cm. Pro objednání stačí uvést jen počet kusů. Do různých tiskovin jako reklamu lze použít její černobílou verzi.

5) Napište si o propagační letáček formátu A6, který můžete umístit na veřejná místa nebo rozdávat řidičům před Dnem bez aut na parkovištích či zastrkávat za stěrače.

6) Umístěte propagační banner (16 kB) o Dni bez aut a o Dni železnice (23. září) na svou internetovou stránku a dejte nám o tom vědět.

7) Uspořádejte vlastní veřejnou akci (dvacet příkladů uvádíme) a zviditelníte tak sami sebe, svou činnost či činnost vaší organizace nebo instituce. Dejte nám také o vaší aktivitě vědět, ať ji zařadíme do přehledu akcí.

8) Pošlete článek o Dni bez aut (námět s informacemi) do místního časopisu nebo novin. Můžete také využít náš podrobný text o smyslu DBA na základě zkušeností z minulých let u nás a v Evropě.

9) Kupte si antiautomobilové tričko (velikosti XL, L a M) za benefiční cenu 200 Kč. Tím podpoříte naši činnost v Programu Doprava. Náhled trička (10 kB).

10) Použijte ve svých materiálech logo Dne bez aut (17 kB).Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 48/50, 602 00 Brno, tel/fax: 545 210 393
mobil: 603 574 289, e-mail: dz.brno@ecn.cz

klikněte pro více informací