-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Stanovisko Dětí Země k rozhodnutí kongresu FIS o pořádání MS v lyžování v roce 2007

7. června 2002
[Liberecký kraj]

Sdružení SKI 2007 ani napotřetí neuspělo se svou kandidaturou na pořádání MS v lyžování v Jizerských horách a na Ještědu. Rozhodlo o tom včera v podvečer předsednictvo kongresu FIS ve slovinské Portoroži, když poměrem hlasů 10:7 přidělilo pořadatelství šampionátu lyžařů - klasiků japonskému Sapporu.

"Rozhodnutí kongresu FIS vítáme" řekla Simona Jašová, předsedkyně Dětí Země. "Přestože se záměr pořádání MS během několika let, kdy se o něm jedná posunul do značně umírněnější podoby, nadále si myslíme, že pořádání takovéhoto podniku není pro Jizerské hory vhodné. Kapacita hor je omezená a ani zdravotní stav jejich lesů na tom není nejlépe. Podle našeho názoru se celkem bez problémů dají v Bedřichově organizovat závody na úrovni republikových přeborů, či Světový pohár sdruženářů. Základem by ale mělo být kvalitní zázemí pro lyžaře - turisty. Ti nepotřebují k tomu, aby si dobře zalyžovali široké, uměle zasněžené a osvětlené tratě" dodala Jašová.

To, že se Kongres FIS rozhodl přidělit kandidaturu do Japonska je pravděpodobně výsledkem nesrovnatelně větší připravenosti a ekonomické síly jejich lyžařského svazu. Také Sdružení SKI 2007 investovalo do příprav všech tří kandidatur nemalé finanční prostředky. Jen kauce za přihlášku k jedné kandidatuře činila cca 6 milionů Kč a byla hrazena z prostředků obcí, jež jsou členy Sdružení SKI 2007. Další statisíce spolykalo zpracování řady studií a projektů souvisících s kandidaturou a také vlastní činnost sdružení SKI. Nabízí se otázka, zda nebylo účelnější tyto prostředky vložit do zkvalitnění zázemí pro běžné návštěvníky Jizerských hor.

"Představitelé sdružení SKI 2007 před Kongresem prohlašovali, že tato kandidatura jej již poslední a že se žádné SKI 2009 nechystá. Jsme zvědavi, zda toto dodrží. Podle našeho názoru je konečně potřeba si přiznat, že všechno v Liberci mít nemůžeme." uzavřela Jašová.
 [zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-