-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Co nechceme, zrušit!

11. dubna 2012
[Ústecký kraj]

Pravicová koalice, honosící se nevěrohodnými přívlastky „protikorupční“, „šetřící“ a „respektující zákony“, přišla se staronovým nápadem získat přízeň občanů zrušením ministerstva životního prostředí (ODS), ministerstva kultury (Starostové) a ministerstva pro místní rozvoj (VV). Prý se tak ušetří ročně 150 milionů korun za jedno. Z věcného hlediska je však přinejmenším sloučení agendy ochrany životního prostředí s jiným resortem absurdní.

Stačí se podívat na Slovensko, kde se tak stalo v roce 2010 ze stejných „šetřicích“ důvodů, a pravicová koalice premiérky Ivety Radičové musela posléze slovenské MŽP zase obnovit. Českým kujónům ve vládě samozřejmě nejde o úsporu veřejných peněz – pokud by o ni šlo, pak je prvním kandidátem Ředitelství vodních cest ČR, jehož činnost by zvládl jeden odbor na ministerstvu dopravy.

Současný šéf této instituce Jan Skalický nyní na čtyři roky shání externí poradenskou firmu, která by dokázala za 120 milionů korun „zkorumpovat“ ekologické odborníky a právníky, kteří by „zatočili“ s kritiky ničení přírody výstavbou dopravní vodní infrastruktury. Jinými slovy: pravdu uplatí našimi penězi. Ber, kde ber!
Vydala pobočka: 

Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 866/50a
Brno; 602 00

Související odkazy: 

Oznámení o výběrovém řízení ŘVC ČR na "ochranu ŽP"

[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-