-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

A na Šumavě stereotypům navzdory!

3. srpna 2011
[Česká republika]

Zdá se, že mezi nejodpudivější české profese, kromě politika, patří ekolog. Jeho „typické znaky“ nám nedávno vyjevil starosta Modravy na Šumavě Antonín Schubert, který si myslí, že ekologický aktivista je zarostlý, umolousaný a má dredy. Senátor Přemysl Sobotka jde ještě dále, když prohlásil: „Jsem velmi znepokojen postojem aktivistů na Šumavě. Neúcta k zákonům, stanovisku soudu a neuznávání mezinárodní smlouvy, protiprávní chování, kdy se aktivisté pohybují v první zóně národního parku mimo vyznačené cesty, signalizují, že extremistické postoje jsou základem jejich chování.“

A to máme jen dvacet let po období, kdy obdobné spílání vůči chartistům a nezávislým iniciativám trousili komunisté. Ekoložka či ekolog prý svými scestně-pavědeckými názory brání ekonomickému rozvoji společnosti, vytvářejí nezaměstnanost a hlavně se prý neustále zviditelňují nesmyslnými blokádami.

Ještě asi hodně času uplyne, než český lidový a politický mainstream přestane užívat absurdní sousloví „ekologové blokují“ a pochopí, že někteří odvážní občané prostě požadují důsledné dodržování zákonů a brání jejich porušování.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00

 [zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-