-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Eskalátor: Tady velím já

2. března 2011
[Česká republika]

Glosa předsedy Dětí Země Miroslava Patrika o "dočasném krizovém odborníkovi na ochranu přírody" Janu Stráskému jmenovaným do čela Správy Národního parku Šumava, která vyšla v kulturním časopise A2 dne 02.03.2011.

* * * * *

Zdá se to být potvrzeno. Tenčí se možnosti získat finančně, vlivově a mocensky zajímavé fleky ve státní správě. Vlna zájmu dorazila i do přírody, přesněji na ministerstvo životního prostředí, do Státního fondu životního prostředí a též do vedení Národního parku Šumava.

Nyní už skutečně nerozhoduje ani elementární odborná kvalifikace. Po pachuti s angažmá bývalého ministra Pavla Drobila se jeho nástupce Tomáš Chalupa snaží nesejít z modrého směru.

Příkladem může být jmenování bývalého státního úředníka a funkcionáře ODS Jana Stráského za dočasného krizového šéfa parku. Proč vyhlašovat veřejné výběrové řízení, sestavovat komisi a vyslechnout si plány uchazečů? Stačí jmenovat svého vyvolence, co se pohybuje v příslušném „odborném a mediálním prostoru“, prohlásit ho za krizového fajnšmekra a kritiku odbýt. Jak levné, snadné a logické.

A Stráského názory na kůrovce? Třeba z ankety Zelená perla 2009: „Určitě není sporu o tom, že má -li se příroda chránit, musí se ponechat svému vývoji, ale musí se uzpůsobit nejprve tak, aby v tom vývoji mohla rozumně pokračovat.“

Správně, není nad lidský neomylný rozum, který dá přírodu pořádně do latě.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 866/50a
Brno; 602 00

 [zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-