-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Eskalátor: Vysoká důvěra v ekonevládky

19. ledna 2011
[Česká republika]

Glosa předsedy Dětí Země Miroslava Patrika k nástupu Tomáše Chalupy na MŽP dne 17.01.2011 a o vysoké důvěře občanských sdružení ze strany veřejnosti, která vyšla v kulturním časopise A2 dne 19.01.2011.

* * * * *

Po Pavlu Drobilovi navrhl premiér Petr Nečas za nového ministra životního prostředí starostu Prahy 6 a poslance za ODS Tomáše Chalupu. Je to i logické, neboť dotyčný vystudoval žurnalistiku, politologii a práva, takže životní prostředí jistě hravě zvládne za pochodu.

Důkazem je třeba jeho vystoupení na ideové konferenci ODS v červnu 2006, na níž uvedl toto: ,,Musíme zajistit, že to nebude Brusel, občanská sdružení, sebechytřejší vlády, odbory či ekoteroristé, kteří budou rozhodovat o tom, jakým životním stylem budou Evropané žít, protože Češi i ti ostatní si to musí umět zvolit sami.“

Za tento svůj výrok byl nominován do ankety Zelená perla 2006, ale na finále to nestačilo. V názoru lze ale poznat Václava Klause, který získal již tři Zelené perly a titul Ropák roku 1993. Sám Chalupa mu přece jednu dobu dělal tiskového mluvčího. Bude proto jistě vzrušující sledovat, jak si povede jako ministr.

Podle sociologického průzkumu CVVM z roku 2009, který zjišťoval názory občanů na činnost institucí při ochraně životního prostředí, je Ministerstvo životního prostředí vnímáno kladně jen ze 44 procent. Přitom ekologická sdružení mají podporu 58 procent lidí.

Těžko čekat, že se s novým ministrem pověst jeho úřadu zlepší.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 866/50a
Brno; 602 00

 [zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-