-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Za jižní Čechy na Ropáka kandidují Klaus se Zimolou

28. dubna 2010
[Jihočeský kraj]

Mezi dvanáct finalistů ankety Ropák 2009 se za Jihočeský kraj dostali prezident Václav Klaus za podporu razantnějších zásahů do kůrovcových porostů v Národním parku Šumava a hejtman Jiří Zmola za hrozbu vyhlásit v parku výjimečný stav, pokud jeho vedení bude šíření kůrovce stále tolerovat a také za snahu vybudovat v parku lanovku pro lyžaře z Nové Pece na rakouský Hochficht.

Výsledky anket Ropák 2009 a Zelená perla 2009 budou známy v pátek 30. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci v Brně. Tradiční soirée pak s písničkářem Janem Burianem proběhne v kavárně Trojka.

„Zdá se, že tlaky dřevařské a podnikatelské lobby proti národnímu parku, jehož cílem je zachování přírody pro současnou i budoucí generaci, pokračují i napříč politickým spektrem, jak to dokazují zástupci a obhájci obou velkých stran,“ myslí si koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Tomáš Jirsa, Václav Klaus a Jiří Zimola se dokonce se svými antiekologickými výroky dostali současně i do finále ankety o Zelenou perlu. Tuto cenu v letech 1995, 2005 a 2008.již třikrát obdržel Václav Klaus.

Tomáš Jirsa např. v roce 2009 prohlásil: „Podporují-li pánové Miko, Bursík, Ambrozek a Moldan současné těžby na Šumavě, nelze je oprávněně nazvat jinak než agenty těžařské lobby.“

Jiří Zimola zase tvrdil následující: „Vyhlášení výjimečného stavu by nám pak dalo právo, abychom proti této katastrofě zasahovali podle našeho uvážení a mínění odborníků, a nikoliv jen správců parku a ministerstva životního prostředí.“

Václav Klaus veřejnost neustále zásobuje svými výroky proti změnám klimatu jako je například tento: „Je zřejmé, že ekologisté nechtějí změnit klima. Chtějí změnit nás a naše chování. Přejí si nás kontrolovat a ovládat.“

O vítězích anket Ropák a Zelená perla rozhodují členové Komise, která má nyní 113 členů. Do ankety Ropák 2009 bylo nominováno 23 platných kandidátů a 41 platných výroků na Zelenou perlu 2009. Titul Ropák 2008 získal primátor Prahy Pavel Bém a vítězem ankety Zelená perla 2008 byl dopravní poradce Jaroslav Mencl.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00


Související kampaň: 


Ropák roku

Související odkazy: 

Seznam 12 kandidátů na titul Ropák 2009

Seznam 18 autorů Zelených perel 2009

Hlasování veřejnosti o Ropákovi 2009
[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-