-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Podnikatel Ivan Hlaváček z Plzně kandiduje na ropáka

24. dubna 2007
[Plzeňský kraj]

Mezi dvanáct finalistů ankety Ropák 2006 se za západní Čechy ze tří kandidátů dostal jen ředitel plzeňské firmy InterCora, s. r. o. Ivan Hlaváček za prosazování výstavby obchodních center v Plzni v ulici U Prazdroje a v Klatovech na místě historických budov firmy Škoda a dále Kauflandu v Domažlicích s rizikem zvýšení automobilové dopravy s jejími negativními vlivy na obyvatele.

Výsledky anket Ropák 2006 a Zelená perla 2006 budou zveřejněny 27. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci v Brně. Slavnostní vyhlášení pro veřejnost proběhne od 18 hodin v brněnském HaDivadle za účasti Vladimíra Merty a Jany Lewitové.

„Hlaváček byl celkem jasným kandidátem za Plzeňský kraj, i když hejtman Petr Zimmermann za svou podporu usnesení Rady o paušálním nesouhlasu s výstavbou větrných elektráren v kraji také nebyl bez šance,“ uvedl Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Druhým kandidátem za západní Čechy, který se do finále nedostal, byl vedoucí společnosti Stavby silnic a železnic, a. s. z odštěpného závodu Čechy západ Jaromír Pešek za prosazování rozšíření kamenolomu Třebnuška do těsné blízkosti obce Drahoňův Újezd.

Potenciálními ropáky se to však v roce 2006 nejvíce hemžilo na Ministerstvu životního prostředí, neboť o tento titul usilují náměstci Rut Bízková a Karel Bláha a ředitelé odborů Jaroslava Honová a Leoš Křenek.

Titul Ropák 2006 může po čtrnácti letech „půstu“ získat i Václav Klaus, který byl nominován za bagatelizaci změny klimatu, která je vyvolaná antropogenními emisemi skleníkových plynů. Ropáka dostal za rok 1993, zelené perly za rok 1995 a 2005.

Do ankety Ropák 2006 bylo nominováno 26 platných kandidátů (seznamy na www.detizeme.cz/ropak) a na Zelenou perlu 2006 pak 70 platných výroků (seznamy na www.detizeme.cz/zelenaperla).

Na raut je připraveno veganské a vegetariánské občerstvení od firmy Restaurace – Rebio, víno od firmy Víno Marcinčák Mikulov budou nalévat zástupci Moravské banky vín Brno.

Poděkování za podporu akce patří:

Nadaci Veronica Brno (nadace.veronica.cz), Moravské bance vín Brno (www.bankavin.cz),
firmě Víno Marcinčák Mikulov (www.vinmark.cz) a Restauraci – Rebio Brno (za vegeobčerstvení).
Mediálním partnerem je METROPOLIS Brno.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00


Související kampaň: 


Ropák roku

Související odkazy: 

Anketa Ropák roku

Anketa Zelená perla roku
[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz   
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-