-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Odsun nádraží v Brně provázejí další nesrovnalosti

28. prosince 2006
[Jihomoravský kraj]

Občané dotčení odsunem nádraží, kteří chtěli v poslední letošní očekávaný úřední den 27. prosince na stavebním úřadě ÚMČ Brno-střed nahlédnout do spisu pro územní řízení měli smůlu. Kromě podatelny měl úřad volno.

Kromě toho obě úřednice nasazené na tuto stavbu mají již od 11. prosince dovolenou a nemohou tak být k dispozici účastníkům řízení během doby pro podání odvolání.

„To, že účastníci územního řízení přišli díky svátkům hned o dva dny pro nahlížení do spisu a že obě příslušné úřednice si po vydání územního rozhodnutí vzaly společně dovolenou sice není v rozporu se zákony, ale nelze to ani považovat za dobrou správu věcí veřejných jako službu občanům,“ tvrdí Miroslav Patrik z Dětí Země.

Podle něho jim měli jejich nadřízení povolit dovolenou postupně, aby tak alespoň jedna z nich byla přítomna občanům. Obdobně nevhodné je i zrušení úředního dne ve středu 27. prosince. Navíc šlo poslední možný termín pro nahlédnutí do spisu o odsunu nádraží, když už kvůli svátkům vypadlo i pondělí 25. prosince.

Nadále panují nejasnosti ohledně lhůty pro odvolání

Spornou otázkou také stále zůstává termín pro podání odvolání. Stavební úřad tvrdí, že je to 29. prosince, ale písemné důkazy chybějí. Podle Dětí Země za této nejasné situace klidně stačí podat odvolání i v lednu, ať si s tímto problémem pak poradí brněnský magistrát jako odvolací orgán. Hrozba zrušení územního rozhodnutí za nezákonně vedené územní řízení stavebním úřadem je totiž stejně velmi vysoká.

Podle Dětí Země je nepochopitelné, že se územní rozhodnutí potýká s tak zásadním problémem, jako je chybějící údaj o termínu jeho vyvěšení na úřední desce. Jedině tak lze totiž zjistit lhůtu pro odvolání. Ještě dva dny před jeho sundáním z úřední desky bylo příslušné místo pro vypsání datumu o vyvěšení prázdné.

Na skutečnost, že vyvěšení veřejné vyhlášky s územním rozhodnutím o odsunu nádraží je zřejmě právně neplatné, upozorňoval na jednání zastupitelstva MČ Brno-střed 20. prosince 2006 i zastupitel Svatopluk Bartík ze Strany zelených: „Mohu doložit svědectvím několika osob i fotografiemi, že úředníci několikanásobně porušili prováděcí vyhlášku, když například na územním rozhodnutí na úřední desce neuvedli datum vyvěšení a na podatelně dokonce s tímto datem před svědky svévolně manipulovali. Přesto tajemník ÚMČ Brno-střed Radovan Novotný postup svých úředníků na zastupitelstvu obhajoval.“

Kontakty pro další informace:
Svatopluk Bartík, zastupitel MČ Brno-střed za Stranu zelených: mobil 776 706 868
Vydala pobočka: 

Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 866/50a
Brno; 602 00


Související kampaň: 


Ekoporadna

Související odkazy: 

koalice Nádraží v centru

Železniční uzel Brno
[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz   
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-