-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Fotoreportáž z otvírání stezky v Modřanech

22. září 2003
[Praha]

Slavnostní otevření kilometru stezky pro pěší a cyklisty v Modřanech

Na slavnostní otevírání stezky v Modřanech se včera sešlo asi 50 lidí. Nejprve vyslechli proslovy primátora Béma a náměstka primátora Bürgermeistera, kteří jim vysvětlili, že dělají vše pro cyklisty, že je to jejich priorita (!) a že i nadále budou cyklistiku podporovat. Následně ovšem prozradili, co míní pod slovy podpora cyklistické dopravy. Jde o to, že je potřeba vyvést cyklisty ven za město, aby si mohli udělat pěkný výlet. Opět tak jen dokazují, že nechápou cyklistiku jako rovnocenný dopravní prostředek, takže i nadále hodlají stavět stezky jen na okrajích Prahy.

Primátor Pavel BémNáměstek primátora Jan Bürgermeister

Radní pro dopravu Radovan Šteiner říkal, že Praha je schopná a ochotná investovat do výstavby cyklostezek dostatečné prostředky, což je ovšem poněkud v rozporu s realitou. Následně se zmínil o Evropském týdnu mobility, který má upozornit na negativa automobilové dopravy a vyzval Pražany, aby autem nejezdili a využívali MHD. Střízlivěji hodnotil situaci kolem výstavby cyklostezek starosta Prahy 12, který vyjádřil naději, že se dožijeme prodloužení stezky na Zbraslav a Točnou. Nikdo však přihlížejícím nevysvětlil, jak je možné, že kilometrový proužek asfaltu (1043 m) stál 6,6 milionu korun!

Radní pro dopravu Radovan ŠteinerStarosta Prahy 12 pan Hána

Skutečný stav kolem výstavby cyklotezek tak přihlížejícím zprostředkovala prezentace Dětí Země, která se uskutečnila pod heslem "Magistrát vzkazuje: Cyklisto, sesedni z kola." Děti Země též rozdávaly letáky zvoucí na Evropský den bez aut, ke kterému se Praha odmítla připojit a který tak Pražanům připomenou pouze nevládní organizace.

Přihlížející diváci, značná část jich byla z magistrátuDěti Země se svojí prezentací

Pan primátor i jeho náměstek Bürgermeister přijeli na kolech, radní pro dopravu Radovan Šteiner však přijel autem. Přivezl si zánovní kolečkové brusle. Po přestřižení pásky se primátor i náměstek Bürgermeister vydali na projížďku po stezce. Radní Šteiner se vydal na bruslích na druhou stranu.

Primátor Bém a náměstek BürgermeisterRadní pro dopravu Šteiner na bruslích

Nejtrapnější okamžik ovšem nastal, když radní pro dopravu Šteiner v tričku Evropského týdne mobility sundal své brusle, nastoupil do svého auta a odjel. A to předtím vyzýval, aby Pražané jezdili MHD místo autem!

Radní pro dopravu Šteiner vyzval k neježdění autem a odjel

[ autorem všech fotografií je Vojtěch Toman, Děti Země ]


Související kampaň: 


Pomozme cyklistice v Praze

 [zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-