-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Cyklojízda "vítání jara" se povedla

22. března 2003
[Praha]

Celkem 97 cyklistů se ve čtvrtek 20. března zúčastnilo pravidelné pražské cyklojízdy. Vysoký počet účastníků byl jistě dán i tím, že tato cyklojízda byla zasvěcena vítání jara. Celý peloton se v 18 hodin vydal za halasného zvonění, troubení a výskání z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Václavské náměstí, Staré město, Josefov, nábřeží E. Beneše a Klárov ke Karlovu mostu. Protože při průvodech vítání jara je zvykem vynášet smrt - moranu, i cyklisté vezli papírovou maketu smrti. A protože smrt má pro cyklistu bohužel většinou podobu auta (zvláště v našich krajích se motoristé chovají extrémně zhovadile a netolerantně), měla i tato papírová morana podobu automobilu. Pod Karlovým mostem byla automorana za mohutného jásotu mistrným výkonem plivače ohně zapálena a svržena do Vltavy.

Protože tímto úkonem bylo jaro přivítáno a Praha byla symbolicky odemčena pro cyklisty obrovskou maketou cykloklíče, kterou účastníci také vezli, doufáme, že na příští pravidelné cyklojízdě 17. dubna nás bude ještě více (určitě bude ještě lepší počasí) a ukážeme, že je nás v Praze opravdu hodně. Snad se nám tak podaří na sebe upozornit i magistrátní a další odpovědné úředníky, kteří se k cyklistické dopravě zatím stavějí jako k něčemu nedůležitému a odmítají vynakládat dostatečné prostředky na stavbu bezpečných cyklostezek.

Pravidelné pražské cyklojízdy se konají každý třetí čtvrtek v měsíci. Odjezd je vždy v 18 hodin od kostela na nám. Jiřího z Poděbrad. Další informace na www.cyklojizdy.cz.
(vt)

Související kampaň: 


Pomozme cyklistice v Praze

Související odkazy: 

Pravidelné pražské cyklojízdy

[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-