-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
-
-
www.detizeme.cz >  > kampaň
OK

Stan pro život


putovní ekologická výstava

Cíl: Upozornit efektivním způsobem veřejnost a sdělovací prostředky na aktuální závažné ekologické problémy, kterými se zabývají Děti Země a další ekologické organizace, a získat jejich podporu a pomoc při prosazení navrhovaných řešení.

Obsah: Jde o téměř celoroční akci, při níž se v centrech měst pořádají pod velkým stanem výstavy na různá ekologická témata (zpravidla na 10 až 14 velkých panelech). Výstava je v každém městě několik dní a její součástí bývají petice, informační letáky, brožurky a dalších propagační materiály. Výhodou je to, že se k informačním panelům a materiálům dostane veřejnost velice snadno. Systém putovních výstav pod velkým stanem zavedly Děti Země v letech 1991 a 1992 v rámci kampaně za záchranu ozónové vrstvy, v roce 1994 došlo k výrobě vlastního stanu a k obnovení výstav (z počátku zejména na dopravní téma).

Názor Dětí Země: Úspěšnost projektu s nápadem pořádat výstavy „v ulicích a na náměstích“ pod velkým stanem mj. dokládá i jeho výroba u dalších (nejméně tří) ekologických organizací. Řada sdružení si také od Dětí Země za minimální finanční náklady stan již několik let půjčuje na vlastní osvětové aktivity.

Výsledky: Výsledky jsou v každém roce různé, neboť závisí na počasí, počtu získaných financí (zejména na převoz výstavy), na zajímavosti témat apod. V průměru jsou výstavy uvedeny asi ve 30 městech během 100 dní, celková návštěvnost je kolem 40.000 lidí za rok (např. v roce 2000 výstava během 74 dní navštívila 29 měst).

P O B O Č K Y zapojené do kampaně:
Děti Země - Brno 
-
Související akce Nyní nemáme související akce

Kalendář akcíVŠECHNY AKCE
-
Související dokumenty
 Putování Stanu pro život

Související odkazy Nyní nemáme související odkazy
-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-