-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Na kole objeli svět, ale po Praze si jezdit netroufají

13. května 2005
[Praha]

Na nedávno skončeném veletrhu Svět knihy byly představeny i 3 díly knihy, které o své cestě kolem světa napsali Lucie Kovaříková a Michal Jon. Knihy těchto dvou známých cyklocestovatelů jsou velmi pěkné a poučné, přesto by to asi sám o sobě nebyl důvod, aby se o nich zmiňovaly Děti Země. Zajímavé bylo hlavně to, co říkali autoři této knihy o podmínkách cyklistů v Praze a jejich srovnání se zahraničními zkušenostmi. Na dotaz moderátorky, zda i na pražské Výstaviště přijeli na kole, odpověděli oba cestovatelé s jistým povzdechem, že po svém návratu zjistili, že se v Praze za ty tři roky, co zde nebyli, pro cyklisty nic nezlepšilo. Jezdit po Praze na kole si prý netroufají, takže jezdí MHD.

Lucie a Michal na podepisují knihu Lucie a Michal na podepisují knihu Lucie a Michal podepisují svoji knihu, foto: Děti Země

Protože se pražská pobočka zabývá cyklistickou dopravou a snaží se nedobrou situaci v Praze změnit, tato slova nás velmi zaujala a tak jsme si chvíli s Luckou a Michalem během jejich autogramiády povídali. Zajímalo nás, jak vidí situaci v Praze ve srovnání s jinými evropskými městy. Nebylo to pro Prahu lichotivé. Ptali jsme se, ve kterém velkoměstě podobném Praze je to pro cyklisty lepší. Odpověď zněla, že všude je to lepší než v Praze! Oba sympatičtí cykloturisté velmi chválili např. Vídeň, Paříž, Berlín a další.

Bohužel se nám tak jen potvrdil náš názor, že do Evropy jsme ještě bohužel nedospěli a náskok, který evropská města mají, magistrátní politici a úředníci v čele s primátorem Bémem a radním pro dopravu Šteinerem ještě ani nezačali dohánět.

Cyklopruh v Lipsku Cyklopruh v Lipsku Na obrázcích cyklistický pruh v Lipsku (bývalá NDR), ilustrační foto: Děti Země

Související kampaň: 


Pomozme cyklistice v Praze

Související odkazy: 

http://www.cykloknihy.cz

[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-