-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Eskalátor: Šance pro dinosaura ropáka

5. ledna 2011
[Česká republika]

Glosa předsedy Dětí Země Miroslava Patrika k úvaze ODS schválit ministrem životního prostředí Ropáka 2006 Martina Římana, která vyšla v kulturním časopise A2 dne 05.01.2011.

* * * * *

Je smutnou ironií, když politická strana, jejímž cílem by mělo být nejen získat moc, ale také umět vládnout, obdrží ministerský post, jehož smysl jí zcela uniká. Myslím tím ODS a Ministerstvo životního prostředí. Prvním ministrem z ODS v této pozici byl v letech 1992-6 František Benda. Krátce na to za svou nekoncepčnost a chaos ve vedení ministerstva obdržel titul Ropák 1994.

Loni získala ODS tento rezort podruhé. A ejhle, už na konci roku byl právník a perspektivní straník Pavel Drobil z vlády odejit. Jeho krédem bylo podle všech dostupných informací „nejprve já a moje strana a pak teprve ochrana životního prostředí“. No a kde teď brát a nekrást, že?

Nyní se mluví o tom, že jej nahradí osvědčený politický dinosaurus Martin Říman, který již vládl ministerstvu dopravy a také průmyslu a obchodu. Ten za svůj bývalý rezort nejen dýchá, ale především jím jako předseda Dozorčí rady ČEZ, a. s., skutečně žije. Navíc skvěle doplní své předchůdce z ODS na tomto postu, neboť je to Ropák z roku 2006. A rada pro ODS na závěr?

Pokud KSČ svého času založila Ministerstvo vnitra a životního prostředí, tak proč nyní rovnou nesloučit Ministerstvo průmyslu a obchodu s ministerstvem životního prostředí. Bylo by to přeci tak čisté!

Vydala pobočka: 

Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu
Cejl 866/50a
Brno; 602 00

 [zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-