-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Brněnská úřednice a starosta Šlapanic mohou mít titul Ropák

28. dubna 2010
[Jihomoravský kraj]

Mezi dvanáct finalistů ankety Ropák se za jižní Moravu ze tří kandidátů dostali hned dva. Úřednice brněnského magistrátu Ludmila Foltýnková za povolení okamžitého vykácení 400 borovic v Brně-Líšni a starosta Šlapanic Jaroslav Klaška za podporu výstavby obří průmyslové zóny. Krajská radní Anna Procházková se do finále nedostala, i když loni skončila desátá a při hlasování na idnes.cz byla první.

Výsledky anket Ropák 2009 a Zelená perla 2009 budou známy v pátek 30. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci v EkoCentru Brno na Ponávce 2. Tradiční soirée pak proběhne večer od 18 hodin v brněnské kavárně Trojka za účasti písničkáře Jana Buriana. Účastníci také snědí ropákův dort.

„Foltýnková jako vedoucí referátu ochrany přírody a krajiny brněnského magistrátu kvůli stavbě obytných domů ostudně změnila termín kácení stromů i ve vegetačním období, přestože soud zrušil pro rozpor s územním plánem územní rozhodnutí stavby,“ připomíná důvody koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Sporné rozhodnutí o kácení nyní řeší Krajský soud v Brně, stejně jako utajené vydání stavebního certifikátu pro stavbu ubytoven a bytových domů firmy QARY, s. r. o., kterému tak chybí pravomocné územní rozhodnutí.

Druhým finalistou za jižní Moravu je starosta Šlapanic Jaroslav Klaška za podíl při prosazování obří průmyslové zóny CT Park Brno South v těsné blízkosti města na velmi úrodné zemědělské půdě, která by mohla být se svými 170 hektary téměř dvakrát větší než je zastavěná část města.

„Letos může o Ropákovi roku také hlasovat veřejnost, a to na Aktualne.cz, loni to bylo na idnes.cz,“ dodává Patrik a upozorňuje, že občané loni za Ropáka vybrali radní Jihomoravského kraje Annou Procházkovou za prosazování silnice R52 z Pohořelic do Mikulova.

O vítězích anket Ropák a Zelená perla rozhodují členové Komise, která má nyní 113 členů. Do ankety Ropák 2009 bylo nominováno 23 platných kandidátů a 41 platných výroků na Zelenou perlu 2009. Titul Ropák 2008 získal primátor Prahy Pavel Bém a vítězem ankety Zelená perla 2008 byl dopravní poradce Jaroslav Mencl.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00


Související kampaň: 


Ropák roku

Související odkazy: 

Seznam 12 kandidátů na titul Ropák 2009

Seznam 18 autorů Zelených perel 2009

Hlasování veřejnosti o Ropákovi 2009
[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-