-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Bízková má důvěru českých ropáků

7. dubna 2010
[Česká republika]

Spolek krušnohorských ropáků vítá vstup čerstvé nestranice Rut Bízkové do úřednické vlády Jana Fishera, neboť je zárukou efektivní obhajoby zájmů českých ropáků a dalšího rozvoje příropy na úkor přírody. Současně také věří, že nepřipustí výstavbu nebezpečně efektivní uhelné elektrárny v Prunéřově, která by mohla být vážnou hrozbu pro příropu v severních Čechách.

„Paní Bízková má vysokou důvěru ropáckého hnutí, neboť již řadu let úspěšně obhajuje jeho zájmy, zvláště když v minulosti prosazovala zvýšení emisí skleníkových plynů. Také předpoládá, že dá co nejrychleji zelenou staronové elektrárně v Prunéřově, která poskytne lidem teplo i práci a ropákům dostatek zplodin i bezpečný domov v uhelných slojích,“ uvádí spisovatel, publicista a lingvista Miloš W. Mlčoch z Ekologické sekce Spolku krušnohorských ropáků. 1)

Ropácké hnutí už také obětavou práci Bízkové jednou ocenilo, neboť v roce 2006 obsadila třetí místo v anketě Ropák roku za přípravu Národního alokačního plánu na léta 2008-12, který mohl zvýšit emise oxidu uhličitého ČR o 25 procent, a za podporu plánu na zvýšení čistého vývozu elektrické energie z ČR v letech 2008-12. Ropákem 2006 se tehdy stal Martin Říman (ODS). 2)

„Ve vládě jistě najde další spřízněné duše jako je třeba Martin Pecina, kterého jako nestraníka a odborníka uznává ČSSD,“ myslí si Mlčoch a připomíná, že Pecina získal titul Ropák 2004 za propagaci Státní energetické koncepce, která počítá se zrušením územních limitů a s výstavbou dvou jaderných bloků. 3)

Ani volební lídr ODS Petr Nečas není k zájmům ropáků hluchý a svůj postoj jasně vyjádřil již v červenci 1997, když prohlásil: „Je třeba redukovat zákon o ochraně přírody, protože brání v podnikání. Zatím žel tomu brání skupina fundamentalistů v parlamentu.“ Tento jeho odvážný výrok se pak stal Zelenou perlou 2007.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00


Související kampaň: 


Ropák roku

Související odkazy: 

1) Kořeny ropáckého hnutí

2) Výsledky ankety Ropák 2006

3) Pecina ve vládě a Klaus na Hradě je správné ropácké duo (TZ, 11.05.2009)
[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-