-
- - Hlavní stránka Pro novináře Pro příznivce Kontakt Rozšířěné vyhledávání -
-
logo Děti Země -
Programy Dětí Země
PROGRAM - Doprava
PROGRAM - Příroda
PROGRAM - Věc veřejná
- Pobočky Dětí Země
- Publikace Dětí Země
- O organizaci Děti Země
Kalendář akcí
www.detizeme.cz > Basic Information in EnglishDeutsch
OK

Tisková zpráva Dětí Země
Hledá se Jaroslav Mencl, autor Zelené perly 2008

26. května 2009
[Česká republika]

Vítězi ankety o antiekologický výrok Zelená perla 2008 Jaroslavu Menclovi se zatím nepodařilo odeslat pamětní plaketu, neboť Děti Země nezjistily jeho přesnou totožnost. Jeho výrok o plošném kácení stromů u silnic sice mají, ale až dodatečně se zjistilo, že není poradcem předsedy dopravní komise Plzeňského kraje a ani třeba nepracuje na Krajském ředitelství Policie Západočeského kraje. Děti Země tak žádají veřejnost o pomoc, zda pana Mencla podle jeho hlasu někdo pozná.

„I když známe jeho názory a máme celou nahrávku z diskuse o stromech u silnic, tak stejně nám to nepomohlo, neboť nevíme, kam máme pamětní plaketu poslat, což se nám zatím nikdy nestalo,“ popisuje kuriózní situaci koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Sice byl Jaroslav Mencl během diskuse o vlivu stromořadí u silnic na nehodovost v pořadu Radiofórum dne 14. ledna 2008 představen jako poradce předsedy dopravní komise Plzeňského kraje, ale ani pracovníci pořadu nemají na něho žádný kontakt.

V diskusi se senátorem Martinem Mejstříkem pak Mencl pronesl svou vítěznou Zelenou perlu za rok 2008: „My v současné době připravujeme vznik občanského sdružení pod názvem Stromy zabíjejí, protože lidí, kteří skončili svůj život na stromech, neustále přibývá.“

Děti Země tedy zkouší štěstí u občanů a žádají je, zda by z rozhlasové nahrávky poznali hlas Jaroslava Mencla a sdělili jim na něho nějaký kontakt. Nejlepší by samozřejmě ale bylo, kdyby se Dětem Země o cenu přihlásil sám autor výroku.

„Pokud tento pokus nevyjde, tak bohužel pamětní plaketa zůstane u nás, což je jistě škoda,“ dodává ještě Patrik s tím, že kontakt na pana Mencla mohou občané posílat nejlépe e-mailem na dz.brno@ecn.cz.

Vítězem ankety Ropák 2008 se stal pražský primátor Pavel Bém za trvalé prosazování výstavby dvou mrakodrapů na pražské Pankrácké pláni a severozápadní části silničního okruhu kolem Prahy v jižní variantě přes obytné části Suchdola, Dolních Chaber a Čimic, dále za snahu o výstavbu paralelní dráhy ruzyňského letiště blíže k Praze a za podíl při opakovaném schvalování změny územního plánu Prahy umožňující realizaci řady sporných staveb, když tyto změny soud pak opakovaně zrušil.
Vydala pobočka: 

Děti Země - Brno
Körnerova 219/2
Brno (adresa pro doručování pošty); 602 00


Související kampaň: 


Ropák roku

Související odkazy: 

Vítězná Zelená perla 2008 s hlasem Jaroslava Mencla (Radiožurnál, 14.01.08) - mp3

Celá diskuse o stromořadí podél silnic v závěru Radiofóra (Radiožurnál, 14.01.08) - mp3

Výsledky anket „Ropák 2008“ a „Zelená perla 2008“ (TZ, 24.04.09)
[zpět] [tisk...]


-
Děti Země deti.zeme@ecn.cz      
  Tyto stránky vznikly díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha
 RSS čtečka | Ropák a Zelená perla | Den bez aut | Tunel Kubačka (dálnice D8) | silnice R 35
-