OK

Závod kolo vs. zbytek světa

12. září 2008
[Plzeňský kraj]

Jako první dorazil do cíle automobilista s časem 11 minut 30 sekund, druhý byl cyklista s časem 13 minut 20 sekund a jako poslední dorazila cestující MHD po 21 minutách od startu.

Závod odstartoval od Fakultní nemocnice Lochotín v 15:09, cíl byl na 2. nástupišti centrálního autobusového nádraží. Silnice v Plzni byly dnes velmi dobře průjezdné, takže automobilista i cyklista dojeli rychle a s nevelkým odstupem, cestující MHD zabralo zdolání trasy skoro dvojnásobný čas i přesto, že na autobus téměř nemusela čekat.

Přestože jízdní kolo nebylo v cíli první, prokázalo svoji spolehlivost a rychlost i v podmínkách plného městského provozu. Lze předpokládat, že rychlost cyklisty bude bez ohledu na dopravní podmínky na silnici téměř konstantní, kdežto rychlost auta bude významně ovlivněna průjezdností města.